İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ

Öneri
Doğrulama kodunu tekrar giriniz

DOĞADAKİ İNSAN

DOĞADAKİ İNSAN

Serdar Kılıç daha önceden kendi elleriyle yaptığı bıçağına deri bir kılıf hazırlıyor…

 

Serdar Kılıç genç arkadaşı Kerem ile vahşi hayvanları gözlemlemek için foto kapan yeri seçip, kapanlarını kuruyorlar.

 

 

DOĞADAKİ İNSAN

 

Serdar Kılıç’ın hazırlayıp sunduğu Doğadaki İnsan belgeseli, TRT Haber ekranlarında ilgiyle izleniyor. 

 

Bolu'da dağ evinden yola çıkarak Anadolu'ya doğru yol alan Serdar Kılıç, doğadaki insanı arıyor, geçmişimizin izini sürerek halen doğada yaşayan insanın mücadelesini anlamaya ve anlatmaya çalışıyor. Aradığı sadece el becerisi, insan gücü ve üretim değil. Aradığı binlerce yıllık geçmişimiz ile içimize işleyen duygular, gelenekler, öğretiler, hürmet, sevgi, vicdan, saygı ve birlikte yaratılan bir Anadolu kültürü.

 

Bu bölümde Serdar Kılıç daha önceden kendi elleriyle yaptığı bıçağına

deri bir kılıf hazırlıyor. Deri ustası bir arkadaşından aldığı pratik bilgileri kendi deneyimleri ile birleştirerek bıçağına uygun güzel bir kılıf ortaya çıkıyor. Daha sonra ormana doğru yol alıp genç arkadaşı Kerem ile buluşacağı noktaya varıyor. Kamp hazırlığı yaparak barınak ve ateş hazırlıyor. Kerem ile vahşi hayvanları gözlemlemek için foto kapan yeri seçip, kapanlarını kuruyorlar. Gece elde edilen görüntüler sonucunda foto kapana sansar yakalanıyor. 

 

Doğadaki İnsan, 30 Mayıs Cumartesi 16.15’de TRT Haber’de… 

 

HAKKINDA

Serdar Kılıç’ın macerası; Bolu Dağları'nda, 1300 metre yükseklikte, insan eli değmemiş, vahşi yaşamın hüküm sürdüğü bir coğrafyada başladı. Bir insanın, çok az sayıda geleneksel el aleti kullanarak ve kendisiyle bütünleşmiş küçük bıçağıyla ağaç kütüklerinden ev yapması ve kendisine bir yaşam alanı kurmasının hikâyesiydi bu.

Vahşi doğa şartlarında, soğuk kış gecelerinde, ürkütücü kar, yağmur, sis saldırılarına karşı mücadele, aç kalmamak için verilen savaş ve yalnız bir adamın hikâyesi. Bolu'da dağ evinden yola çıkarak Anadolu'ya doğru yol alan Serdar Kılıç, doğadaki insanı arıyor, geçmişimizin izini sürerek; halen doğada yaşayan insanın mücadelesini anlamaya ve anlatmaya çalışıyor. Aradığı sadece el becerisi, insan gücü ve üretim değil. Aradığı; binlerce yıllık geçmişimiz ile içimize işleyen duygular, gelenekler, öğretiler, hürmet, sevgi, vicdan, saygı ve birlikte yaratılan bir Anadolu kültürü... Şehirde sıkışıp kaybettiğimiz, genlerimize işlenen onlarca bilgi ve duyguyu yeniden hatırlamak adına "Doğadaki İnsan"...

YAPIM EKİBİ

  • Görüntü Yönetmeni
    Murathan Varol
  • Yönetmen
    Devrim Karabatak
  • Hazırlayıp - Sunan
    Serdar Kılıç

BLOG

YORUM YAZ

Doğrulama kodunu tekrar giriniz

YORUMLAR

MESAJINIZ

Doğrulama kodunu tekrar giriniz

Yayın Tarihi

HER CUMA

23:00

Serdar Kılıç

PROGRAM BÖLÜMLERİ

BU HAFTA

KAMERA ARKASI