İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ

Öneri
Doğrulama kodunu tekrar giriniz

DOĞADAKİ İNSAN

DOĞADAKİ İNSAN

Biga'da her yıl düzenlenen atlı okçuluk festivali ve müsabakalarına davetli olan Serdar Kılıç çok sevdiği bu spora destek vermek amacıyla küçük kasabaya uğruyor…

 

DOĞADAKİ İNSAN

 

Serdar Kılıç’ın hazırlayıp sunduğu Doğadaki İnsan belgeseli, TRT Haber ekranlarında ilgiyle izleniyor.

 

Bolu'da dağ evinden yola çıkarak Anadolu'ya doğru yol alan Serdar Kılıç, doğadaki insanı arıyor, geçmişimizin izini sürerek halen doğada yaşayan insanın mücadelesini anlamaya ve anlatmaya çalışıyor. Aradığı sadece el becerisi, insan gücü ve üretim değil. Aradığı binlerce yıllık geçmişimiz ile içimize işleyen duygular, gelenekler, öğretiler, hürmet, sevgi, vicdan, saygı ve birlikte yaratılan bir Anadolu kültürü.

 

Serdar Kılıç farklı coğrafyalardaki yolculuklarına devam ediyor.

Bu bölümdeki hikayemiz Çanakkale'nin Biga ilçesinde başlıyor. Biga'da her yıl düzenlenen atlı okçuluk festivali ve müsabakalarına davetli olan Serdar Kılıç çok sevdiği bu spora destek vermek amacıyla küçük kasabaya uğruyor. Dünyanın bir çok farklı ülkesinden gelen meraklılar ile birlikte at üzerinde ok atma tekniklerinden oluşan müsabakaya katılıyor.

 

Burada yaşadığı deneyimleri paylaşarak keyifli anlar yaşıyor. Biga'dan ayrılarak dağlara doğru yol alırken daha çok pomakların yaşadığı bölgede, yalnız başına keçileriyle beraber yaşayan Recep beye konuk oluyor. Yola devam ederken havanın kararması ve ani başlayan yağmur, Serdar Kılıç'ın hızlı bir şekilde barınacak bir düzenek kurmasına mecbur bırakıyor. Kayın ormanları içerisinde geçirilen güzel bir gece yaşanıyor.

 

Doğadaki İnsan, 32. bölümüyle 23 Eylül Salı 20:50’de TRT Haber’de.

 

 

HAKKINDA

Serdar Kılıç’ın macerası; Bolu Dağları'nda, 1300 metre yükseklikte, insan eli değmemiş, vahşi yaşamın hüküm sürdüğü bir coğrafyada başladı. Bir insanın, çok az sayıda geleneksel el aleti kullanarak ve kendisiyle bütünleşmiş küçük bıçağıyla ağaç kütüklerinden ev yapması ve kendisine bir yaşam alanı kurmasının hikâyesiydi bu.

Vahşi doğa şartlarında, soğuk kış gecelerinde, ürkütücü kar, yağmur, sis saldırılarına karşı mücadele, aç kalmamak için verilen savaş ve yalnız bir adamın hikâyesi. Bolu'da dağ evinden yola çıkarak Anadolu'ya doğru yol alan Serdar Kılıç, doğadaki insanı arıyor, geçmişimizin izini sürerek; halen doğada yaşayan insanın mücadelesini anlamaya ve anlatmaya çalışıyor. Aradığı sadece el becerisi, insan gücü ve üretim değil. Aradığı; binlerce yıllık geçmişimiz ile içimize işleyen duygular, gelenekler, öğretiler, hürmet, sevgi, vicdan, saygı ve birlikte yaratılan bir Anadolu kültürü... Şehirde sıkışıp kaybettiğimiz, genlerimize işlenen onlarca bilgi ve duyguyu yeniden hatırlamak adına "Doğadaki İnsan"...

YAPIM EKİBİ

  • Görüntü Yönetmeni
    Murathan Varol
  • Yönetmen
    Devrim Karabatak
  • Hazırlayıp - Sunan
    Serdar Kılıç

BLOG

YORUM YAZ

Doğrulama kodunu tekrar giriniz

YORUMLAR

MESAJINIZ

Doğrulama kodunu tekrar giriniz

Yayın Tarihi

Her Salı

21.05

Serdar Kılıç

PROGRAM BÖLÜMLERİ

BU HAFTA

KAMERA ARKASI