İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ

Öneri
Doğrulama kodunu tekrar giriniz

DOĞADAKİ İNSAN

DOĞADAKİ İNSAN

Kayseri Erciyes dağının zirve noktasına doğru devam eden yolculuğunda Serdar Kılıç, yolda rastladığı sürüsünü gütmekte olan 2 çobanla sohbet ediyor.

 Yahyalı sınırlarında bulunan Kapuzbaşı şelalelerine ulaşan Serdar Kılıç tandırda kendi elleriyle yaptığı yöresel adı cıvıklı olan pideyi hazırlıyor.

 DOĞADAKİ İNSAN

 Serdar Kılıç’ın hazırlayıp sunduğu Doğadaki İnsan belgeseli, TRT Haber ekranlarında ilgiyle izleniyor.

 Bolu'da dağ evinden yola çıkarak Anadolu'ya doğru yol alan Serdar Kılıç, doğadaki insanı arıyor, geçmişimizin izini sürerek halen doğada yaşayan insanın mücadelesini anlamaya ve anlatmaya çalışıyor. Aradığı sadece el becerisi, insan gücü ve üretim değil. Aradığı binlerce yıllık geçmişimiz ile içimize işleyen duygular, gelenekler, öğretiler, hürmet, sevgi, vicdan, saygı ve birlikte yaratılan bir Anadolu kültürü.

 Kayseri Erciyes dağının zirve noktasında (3000m) devam ediyoruz yolculuğumuza. Yolda rastladığımız sürüsünü gütmekte olan 2 çobanla sohbet ediyoruz. Sürü yaylamanın incelikleri ve zorlukları üzerinde sohbet ediyoruz. Erciyes Dağının muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz.

 Yolumuza devam ediyor ve Yahyalı sınırlarında bulunan Kapuzbaşı şelalelerine ulaşıyoruz. Ülkemizin ender güzelliklerinden olan şelalelerde mola verip görüntünün keyfini çıkarıyoruz. Geceyi köyde geçiriyor ve Serdar tandırda kendi elleriyle yaptığı yöresel adı cıvıklı olan pideyi hazırlıyor.

 Doğadaki İnsan, 30. Bölümüyle 26 Ağustos Salı 20.50’de TRT Haber’de…

HAKKINDA

Serdar Kılıç’ın macerası; Bolu Dağları'nda, 1300 metre yükseklikte, insan eli değmemiş, vahşi yaşamın hüküm sürdüğü bir coğrafyada başladı. Bir insanın, çok az sayıda geleneksel el aleti kullanarak ve kendisiyle bütünleşmiş küçük bıçağıyla ağaç kütüklerinden ev yapması ve kendisine bir yaşam alanı kurmasının hikâyesiydi bu.

Vahşi doğa şartlarında, soğuk kış gecelerinde, ürkütücü kar, yağmur, sis saldırılarına karşı mücadele, aç kalmamak için verilen savaş ve yalnız bir adamın hikâyesi. Bolu'da dağ evinden yola çıkarak Anadolu'ya doğru yol alan Serdar Kılıç, doğadaki insanı arıyor, geçmişimizin izini sürerek; halen doğada yaşayan insanın mücadelesini anlamaya ve anlatmaya çalışıyor. Aradığı sadece el becerisi, insan gücü ve üretim değil. Aradığı; binlerce yıllık geçmişimiz ile içimize işleyen duygular, gelenekler, öğretiler, hürmet, sevgi, vicdan, saygı ve birlikte yaratılan bir Anadolu kültürü... Şehirde sıkışıp kaybettiğimiz, genlerimize işlenen onlarca bilgi ve duyguyu yeniden hatırlamak adına "Doğadaki İnsan"...

YAPIM EKİBİ

  • Görüntü Yönetmeni
    Murathan Varol
  • Yönetmen
    Devrim Karabatak
  • Hazırlayıp - Sunan
    Serdar Kılıç

BLOG

YORUM YAZ

Doğrulama kodunu tekrar giriniz

YORUMLAR

MESAJINIZ

Doğrulama kodunu tekrar giriniz

Yayın Tarihi

Her Salı

21.05

Serdar Kılıç

PROGRAM BÖLÜMLERİ

BU HAFTA

KAMERA ARKASI